קשר רב דורי

הבלוג של לבנה
בלוג זה פתחתי במסגרת התכנית בה השתתפתי תכנית "קשר הרב דורי" בביה"ס עתיד ברמת גן, 2012 בעזרתו של התלמיד עילאי צוברי , תלמיד כתה ז/2
שעזר לי לתעד את הסיפורים שלי, ובהנחייתה של המורה המקסימה רחל ניזינסקי.
השנה 2013 זכיתי להשתתף בתכנית בבית ספר אלון , בגבעתיים עם נכדתי הצעירה עדי אברמוב.

יום שבת, 12 בינואר 2013

ציפי


את השם ציפורה , בחר אברהם, בעלי. הוא אהב שמות תנכיים, ובחר את השם ציפורה. בבית כולנו קראנו לה בשם חיבה, ציפי. 
ציפי בתי  השנייה נולדה ברח' יוסף הגלילי ברמת גן. בדירת החדר בה גרנו ליד גן אברהם.

לידתה זכורה לי במיוחד. היה זה יום כיפור, התחילו צירי הלידה.  מאחר ואני צמתי ושמרתי על קדושת יום הכיפור. סבלתי את צירי הלידה והתאפקתי עד לצאת יום הכיפור. מיד עם סיום הצום, בעלי אברהם לקחת אותי על ה"וספה" ונענו לבית היולדות "השרון" בפתח תקווה. הרופא היה מזועזע מהרעיון שהגעתי על "וספה", מזל שהגענו בזמן ו הלידה עברה בשלום.

ציפי נולדה במוצאי יום כיפור. היא הייתה תינוקת שמנמונת ומתוקה. אומרים שכל ילד מביא מזל למשפחתו. ציפי הביאה לנו את המזל הטוב ועברנו מדירת חדר משותף ברח' יוסף הגלילי לדירת שני חדרים מרווחת ברחוב ארלוזרוב ברמת גן.

 השנה הייתה 1959 . דירה זו נחשבה אז, לדירה טובה. שני חדרים , מטבח , שירותים ואפילו מרפסת וגינה קטנה ( קומת קרקע"), היום קוראים לזה " דירת גן".

כציפי הייתה קטנה, עבדתי מהבית בתפירת קונפקציה, תפרתי חצאיות . הפתרון היה נוח ויכולתי להיות בבית עם הילדים.

בערך בגיל  35, בחרתי להיות בשלנית. התחלתי את ניסיוני המקצועי באולמי "גיל" ברמת –גן,  בהמשך עבדתי באולמי "זבוטניסקי", "הדר" ובתל אביב באולמי "גילטון" וב"בית המהנדס". עבדתי באולמות אירועים שונים במקביל, בעשר השנים האחרונות עבדתי כטבחית באולמי, "אסתר" ואולמי  "רות ", משם פרשתי לגמלאות.

 היות והיה לי ניסיון רב בבישול, החלטתי שאני אבשל לאירועים המשפחתיים במו ידי – חתונות, חינה ובריתות של ילדי ונכדיי. לתמי, בתי הבכורה ופיטר ערכנו חתונה באולמי "גיל", ברמת יצחק.

גם את טקס החתונה של ציפי, ערכתי במו ידי, לפני חתונתה השכרנו אולם ברח' ביאליק ברמת גן. בישלתי ל 150 אורחים- משפחה וחברים. גם שם האירוח והתפריט היה עשיר.
בתי, ציפי, ילדתי המוכשרת, למדה באוניברסיטה בבאר שבע  לאחר  שסיימה את לימודיה באוניברסיטה הצטרפה לעזור לי בעבודתי בחנות שפתחתי . החנות נקראה "מטבחה של אמא". החנות  הייתה ברמת השרון ברחוב אושיסקין, בחנות שלנו ניתן היה להזמין אוכל מוכן ואוכל לקייטרינג לאירועים שונים. ציפי, ניהלה את עסק הקייטרינג, העסק שגשג ופרח מאוד. בצמוד לחנות שלנו היו חנויות נוספות חנות לקטניות,  מספרה ופיצרייה. ציפי התחתנה בתקופה זו בה עבדנו בחנות. כל החברים מהחנויות ברמת השרון, הגיעו לחתונה, והתלהבו מהאירוע המוצלח.

לציפי יש שני ילדים בן ובת,  ניב בן 25, אחרי שירות צבאי  ורוני היום חיילת בצה"ל. כשניב נולד במזל טוב, עבדתי באולמי "רות" גם את אירוע בית המילה של ניב הכנתי במו ידי. ושם ערכנו את טקס הברית מילה של ניב, בישלתי לכל המוזמנים והיה אירוע מוצלח.

במהלך השנים ציפי עברה לגור בבאר שבע, שם נולדה רוני. אני זוכרת היטב את יום הלידה, כשהלכתי לבקר אותה בבית החולים "סורוקה" , לאחר הלידה , סמי , אמר לי שנולדה לי נכדה יפה כמוני.
רוני היום קצינה בצה"ל, ילדה יפה ומוצלחת ואני מחכה בעזרת השם לחופתה וחופתו של ניב.אין תגובות:

פרסום תגובה